top of page

Instagram'da Reels Reklamları Rüzgarı

Instagram’da Reels reklamlarını kullanmak, artık herkes için mümkün. Reels reklamlarının ne olduğunu, reels üzerinden reklam verebilmeniz için gerekli olan kuralları yazımızın devamında öğrenebilirsiniz. Reels, Instagram'da sizi takip etmeyen kişilere erişmek için en iyi yerdir. Reels üzerinden verdiğiniz reklamlar, marka bilinirliğinizi arttırırken, işletmenizin daha geniş hedef kitlelere erişmesine yardımcı olarak insanların markalar ve içerik üreticilerden ilham verici yeni içerikleri keşfetmesine olanak tanımaktadır.


Normal Reels içerikleri gibi bu reklamlara da insanlar yorum yapma ve bunları beğenme, görüntüleme, kaydetme ve paylaşma olanağına sahiptir. Reels reklamları, Reels içeriklerine erişim için en popüler yerlerde gösterilmektedir bunlar; Reels sekmesi, keşfetteki Reels videoları ve akışınızdaki Reels videolarıdır.

Ancak Reels reklamı verebilmeniz için bazı kurallar mevcut; Bunlar ise Reklam çıkacağınız reels videosunda telifli müzik, GIF, çıkartma ve efektler bulunmamalı. Videonuz 60 saniyeden kısa olmalı aynı zamanda Facebook ve Instagram eş zamanlı paylaşım özelliği kaldırılmalı , aksi takdirde reklam veremezsiniz.


Bu özelliklere uyduktan sonra instagram uygulaması üzerinden reels reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz. Reels üzerinden reklam verirken belirli demografik bilgileri, ilgi alanlarını ve yerleri seçerek veya daha önce oluşturduğunuz bir hedef kitleyi kullanarak kampanyalarınızı özelleştirebilirsiniz. İlgi çekici reklam öğeleriyle Reels reklam biçimi, size platformdaki yeni kitlelerle bağlantı kurma potansiyeli sunmaktadır.

Comments


BEYAZLOGO.png
bottom of page